Alt Bant Reklam Ölçüsü

Televizyonlarda kullanılan 8 saniyelik alt bant reklam en etkili ve başarılı reklam çeşitlerinden biridir. Televizyonda yayınlanan program esnasında ekranın alt tarafında, 8 saniye boyunca yer alır. Ekranın maksimum % 20’sini kaplar. Programın veya dizinin yayınlanma esnasında görüldüğü için izleyicinin reklamı görmeme şansı yoktur. Program bütünlüğü bozulmamasına dikkat edilerek yapıldığında diğer reklam çeşitlerine göre %13 daha etkilidir. Akılda kalıcılığı ile maksimum etki sağlayan bant reklam çeşidi, minimum bütçelerle yapılabilmektedir. Ajansımızın yaptığı işlere buradan bakabilirsiniz.

PAL BANT REKLAM 

Bant reklamın süresi 8 saniyedir. HD yayın yapmayan kanallar 720*576 ölçülerinden yayın yapmaktadır,  bant reklam ölçüsü 116×576  bu ölçü reklam alanının 1/4 olarak ölçülendirilir.
Bant reklam hazılanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta key renginin bant reklam içinde olmayan bir renk seçilmesidir, çoğunlukla kullanılan renk yeşildir (R:0, G:255, B:0) mpeg-2 .mpg formatında yayın yapılmaktadır.

HD BANT REKLAM 

HD yayın yapan kanalların bant reklam ölçüleri  1920X216 aynı kural yani 1/4 ölçü birimi buradada geçerlidir.

Kanallar çoğunlukla  bant reklamın sonunda ve başında 2 veya 3 sn boşluk bırakılmasını talep ederler boşluklar tamemen key rengi olmalıdır .

Formatlar: quicktime alpha .mov .mpg .tga genel olarak bu formatlarda yayınları teslim etmeniz gerekir .tga ve  alpha .mov da key rengine gerek yoktur çünkü bant renklamınız dışındaki alanlar görünmemektedir.

Kanallardan bazıları Alfa Targa olarak isteyebilir bu yüzden arka planı transparan yaparak RGB Alpha ve Targa ayarlarını seçerek export edebilirsiniz.

Bize bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir