Instagram Mağaza açmak

Yakın zamanda ülkemizde de açılan Instagram mağaza özelliği, KOBİlere, işletme ve markalara tüketicilerle buluşmak anlamında ciddi bir fırsat yaratıyor. Instagram Mağaza için işletmenizin Instagram’daki vitrini desek yanlış olmaz. Instagram Mağaza ile paylaşımlarınızda ve Hikayelerinizde öne çıkan ürünleri paylaşabilir ve ürünlerinizin Ara ve Keşfet kısmında kullanıcılarla buluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni kullanıcı kitleleriyle buluşmak ve hem markanızı hem de ürünlerinizi daha detaylı bir şekilde anlatmak için Mağazalar’dan faydalanabilirsiniz. Esasında Facebook’un ürünü olan Mağazalar, Instagram uygulamasında da kullanılabiliyor. Mağaza yerleşiminizi özelleştirebilir, koleksiyonlar ekleyebilir ve kullanıcıların ürünlerinizi keşfetmesi ve satın alması için kesintisiz bir alışveriş deneyimi oluşturabilirsiniz.

Adım Adım Instagram Alışveriş Özelliğini Açma

Yukarıda sıraladığımız şartları yerine getiriyorsak şu işlemleri yaparak Instagram’da

mağaza açabiliriz:

  • Business Manager’da işletme hesabı oluşturun
  • Katalog Yöneticisi üzerinden bir katalog oluşturun
  • Oluşturduğunuz kataloğa ürünleri eksiksiz ve hatasız olarak ekleyin
  • Alışveriş Özelliğini Aktif Et butonuna tıklayın

Instashopping özelliğini aktif etmek için kullanabileceğimiz diğer yöntem ise şudur:

  • Üstte yer alan ilk üç adımı uyguladıktan sonra Instagram üzerinden Mağazayı Gör butonuna tıklayın ve bu kısımdan alışveriş özelliğini onaylatın

Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabımızın kontrol edilip onaylanması gerekiyor. Eğer bir katalog oluşturduysak, oluşturduğumuz kataloğun da ayrıca incelenip onaylanması gerekmektedir. Hesap onayları genelde çok kısa sürede gerçekleşse de yoğunluğa bağlı olarak onay sürecinde gecikmeler yaşanabilir.

Siz de ürünlerinizi instagram mağazasında sergilemek ve satışını desteklemek istiyorsanız bize ulaşmanız yeterli.

Bize bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir