Pantone 2019’un Trend Rengi

Her yılın trend olacak rengini belirleyen Pantone, geçen yılın rengini morötesi (ultra violet) olarak belirlemişti.

Bu yılın rengi ise parlak bir mercan rengi olan “Living Coral” olarak belirlendi. Bu özel ve canlı rengi doğada genelde pembe olarak görüyoruz ancak Pantone bu rengi, altın alt tonlu, canlandırılmış turuncu olarak tanımlıyor.

Her yılın rengini tespit eden özel kurul Pantone Colour Institute tarafından belirlenen 2019’un rengi “Living Coral”, özellikle markaların da renk kullanımları dikkate alınarak belirlendi. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Apple ve Airbnb de bu rengi kullanmaya başlamıştı. Bu eğlence ve film sektöründe, modada, sanat koleksiyonlarında, seyahatlerin yanı sıra yaşam tarzlarında bu rengi göreceğimiz anlamına geliyor.

Pantone ayrıca Living Coral’ı kaygısız mutluluğun rengi olarak gösterdi. Bir basın bülteni, “Living Coral” hakkında; “insanların iyimserlik ve neşeli arayışlara olan doğal ihtiyacımızı sembolize ediyor” diyor.

Pantone ayrıca canlı materyallere de Living Coral’ı getirmek için Material ConneXion‘un yanı sıra Adobe Stock ile de işbirliği yaptı. Böylece tedarikçi ve tasarımcıların Living Coral rengini kullanmalarını kolaylaştırmayı ve rengi yaygınlaştırmayı amaçlıyorlar.

Paylaş