Instagram Çekilişi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Instagram çekiliş nasıl yapılır?Instagram’da çekiliş yapmak ne demek, yeni takipçiler elde etmek, marka bilinirliği kazanmak demektir. Instagram’ın çıktığı günden bu yana büyük ivmeler yakalaması insanların buralar da etkinlikler düzenlemesine ön ayak oldu. Zaten hareketli bir platform ve bu hareketi neden markam için kullanmıyorum diyen insanlarla kaynadı gitti. İnsanların doğru markaları bu platform üzerinden aramaları mecburen markaları bu platform da bir şeyler yapmaya zorluyor.

Markaların da şikâyetçi olmak gibi bir niyeti olamaz tabi, kazanç artarsa grafikler yükselir. Yükselen grafiklerin daha da yükselebilmesi için etkinlikler düzenlenir. Örneğin Instagram’da çekiliş yapmak gibi. Pazarlama faaliyetlerinin daha da önemli olduğu şu son günler de popüler olan bu etkinlik ile birçok marka, marka bilinirliği kazanıyor, ürünlerini yeni müşterilere satabiliyor ve takipçi kazanabiliyor. Tüketicilere ulaşmanın en kolay yolu artık bu. Tabi ki bu yöntem ile elde edilen sonuçların iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de ayrıca profesyonel bir ekip kurabilir, sadeleştirilmiş web sitelerinden faydalanabilir ve kendiniz bizzat ilgilenebilirsiniz.

Instagram’da çekiliş nasıl yapılır gibi sorularınızı yanıtlayacağımız bu içeriğimiz de lütfen unutmayın, önceliğiniz her zaman adaletli olmanız olacaktır. Çünkü sizin değerlendirmelerinizi bir başkaları aracı uygulamalar ile doğru olmadığını kanıtlarsa markanız adına büyük bir skandal olabilir.

Instagram Çekiliş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Instagram çekiliş yapma sürecinizde önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Çekilişiniz her amaca hizmet edebilir ama sizin önceliklerinizin olması hedefinize daha çabuk ulaştıracaktır. Instagram çekilişi hangi amaçlarla yapılır?

  • Instagram profilinize takipçi kazanma
  • Instagram profilinize beğeni ve yorum alma
  • E-posta abonesi kazanma
  • Web adresinize ziyaretçi çekme

Bu amaçlardan birkaç tanesini Instagram çekilişiniz de kullanabilirsiniz. Hepsini birden kullanmanız katılımcı sayınızı ve alacağınız geri dönüşünüzü düşürecektir. O yüzden bir veya iki tane unsurlar belirlemeniz en doğru hareket olacaktır.

Instagram Çekilişini Başarıya Götüren Yollar

Instagram çekilişleri heyecanlıdır, birçok insan katılım sağlar. Bu katılımlar size muhteşem geri dönüşler getirir ama buna değecek gerçekten değerli hediyeler sunmanız gerekir. Amacınızı belirledikten sonra ki ilk aşamanız mutlaka ilgi çekecek ödül belirlemeniz olacaktır. Instagram’da çekiliş yapmak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ama insanların çekilişinize katılmaları için gerçek bir bahaneleri olmaları gerekir. Çekilişe katılımı artırmak ve çok daha fazla geri dönüş almak için en çekici ödülü belirleyin. Ödülün büyüklüğü Instagram çekilişine katılımı daha da fazla artıracak ve insanlar arasında rekabet oluşturacaksınız. Bu da örneğin belirlediğiniz etiketleme sayısı 3 ise bu sayıyı otomatik olarak 5’e çıkartacak. İnsanlar ödülünüzü kazanmak için çok daha fazla insanı etiketleyecek ve çok daha fazla paylaşacak. Rekabet size güç katacak. İnsanlar arasında rekabet oluşturmanız gerekir.

Tabi ki illa büyük ödüller vermenize gerek yok. Örneğin web sitenizden yapacakları alışveriş için büyük indirim kuponları dağıtabilirsiniz. Ancak kupon yerine web sitenizden alacakları hediyelerin daha fazla dikkat çektiğini hatırlatmak isteriz.

Instagram çekilişine katılım koşullarını basit tutun. Çok fazla koşul ile birçok insanın çekilişe katılmasını zorlaştırırsanız insanlar bu çekilişe katılmaktan vazgeçecektir. Bu insanları kaybetmemek için mutlaka 2 veya 3 koşuldan fazla koşul belirlemeyin.

Instagram Çekiliş Programı

Instagram çekiliş için ihtiyacınız olan sadece bir adet internet sitesi. Belirli bir süre ücretsiz olarak kullanılan Create Giveaway sitesi hem türkçe hem de kolay bir arayüzüne sahip. Yapmanız gereken sadece instagram hesabından firmaya ulaşıp bir davet kodu istemek.

Paylaş