Google Arama Dünyası ile İnterneti Yeniden Keşfedin!

Google Arama Dünyası özelliklerini öğrenerek aradığınız şeyi kolayca öğrenebileceksiniz. Birçok ipucu ve püf noktasını öğrenerek aramalarınızı daha güvenilir daha hızlı şekilde tamamlayabilirisiniz. Google Arama Dünyası’nda bir çok özellik barındırmaktadır. Örneğin uçuş arama özelliği. Uçuş arama özelliği sayesinde bir çok seyahat seçeneği içerisinden size uygun olan seyahati birkaç tıkla planlamanıza yardımcı olur. Google.com/flights adresinden ya da Google’a uçuşunuz ile ilgili bir arama yaptırıp arama sayfanızın sol kısmından uçuşları tıklayarak bir çok seçenek arasından size uygun olan seyahati seçip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birkaç tık ile Google ile uçmak bu kadar kolay!
Google Arama Dünyası’nda bulunan ilgili arama önizlemeleri sayesinde aradığınız resimleri kolaylıkla bulursunuz ya da merak ettiğiniz bir konuyu resimler yardımıyla keşfedebilirsiniz. Eğer çok geniş kapsamlı bir araştırma yapıyorsanız ilgili arama önizlemeleri sayesinde kapsamınızı daraltıp aradığınız resime anında ulaşabilirsiniz.
Google Arama Dünyası’nda bulunan kişisel sonuçlar sayesinde tanıdığınız kişilerle iletişim kurmak oldukça kolay. Kişisel sonuçlar ile sadece web’ de olan sonuçlar değil arkadaşlarınızın sağladığı ilgili bilgiler, fotoğraflar ya da yayınlar da arama sonuçlarınıza yansır. Ayrıca arama yaparken siz daha ismini yazarken aradığınız kişileri Google profilinden anında bulabilirsiniz. Dilerseniz kendi profilinizi oluşturabilir ve aramalarda görünür hale getirir iseniz sizin profiliniz de arama sonuçlarında rahatlıkla erişilebilir hale gelir. Google Arama Dünyası kişiler sonuçlar sayesinde aradığınız kişileri bulmak bu kadar kolay !
Google Arama Dünyası ilgili kullanıcılar ve sayfalar sayesinde sizinle aynı ilgi alanına sahip olan kişileri rahatlıkla bulup çevrelerinize ekleyerek iletişime geçebilirsiniz.
Aramalarınızı sözel sembollerle değil de görsel olarak yapmak isterseniz Google görsel arama sayesinde yapabilirisiniz. Bunun için yapmanız gereken images.google.com adresine giderek kamera simgesine tıklayın. Aradığınız resmin URL’sini kopyala yapıştır yapabilir ya da  arama kutusuna resmi sürükleyip bırakarak ya da bilgisayarınızdan ilgili resmi yükleyerek aramalarınızı hızlı,güvenilir ve basit bir şekilde yapabilirisiniz.
Tüm bunların dışında Google Arama Dünyası ile film saatlerini, spor sonuçlarını ve maç saatlerini, tüm dünyadan haberleri ya da yemek tariflerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Paylaş