Dijital Reklam Ajansı Ne Yapar?

Dijital Reklam Ajansı ne yapar? 

Değişen internet ve değişen tüketici davranışları ile Google AdWords, Facebook reklamları, Instagram ve YouTube reklamları gibi internet reklamları da işletmeler için daha önemli hale gelmeye başladı. Özellikle geleneksel mecranın 360 derece pazarlama anlayışının geniş erişim sağlarken reklamverenin hiç odağına girmeyen kitlelere de reklam göstermesi beraberinde büyük bir israfı da getiriyor. Öte yandan internet reklamcılığının üstün ve gelişmiş hedefleme yöntemleri yüksek bilgi birikimini ve sektörel deneyimi gerektirir. Dijital reklam ajansı da işletmelerin pazarlama hedeflerine ulaşmaları için internet reklamlarından en fazla performans elde etmelerini sağlayacak hedeflemeleri ve reklam optimizasyonunu yapar.
İyi bir dijital reklam ajansının farkı nedir? 
Bize göre iyi bir dijital reklam ajansı internet reklamları konusundaki bütün yenilikleri yakından takip eder. Sektörel bilgi ve deneyimine yeni internet reklam modellerini ilave ederek kendini sürekli geliştirir. İyi bir dijital reklam ajansı beraber çalıştığı müşterilerinin beklentilerini iyi bir şekilde anlar ve reklamlarını sürekli optimize ederek aynı reklam bütçesi ile daha fazla satış ya da potansiyel getirmeye odaklanır.
Dijital reklam ajanslarının geleneksel ajanslardan farkı nedir? 
Geleneksel reklamcılıkta reklamı verdikten sonra genellikle ölçümleme ile ilgili bir işlem yapılmaz. Bazı tahminlemeler ile reklam performansı ölçülmeye çalışılır. İnternet reklamcılığında ise tıklanmalar, gösterimler, maliyet gibi birçok faktör anlık olarak takip edilebilir ve ölçülebilir. O nedenle internet reklamcılığı dijital reklam ajansları için sıkı takip ve düzemli kontrol gerektirir. Geleneksel reklamcılıkta yaratıcı kreatif çalışmalar, sloganlar daha ön plandayken internet reklamları sonuca odaklanır. İnternet reklamcılığında markanın mesajının net ve açık olması önemlidir. Bu nedenle dijital reklam ajansları en yaratıcı görselleri oluşturmak yerine en fazla satış getiren görselleri üretmeye odaklanırlar.
Dijital Reklam Ajansı hangi konularda hizmet verir. 
İyi bir dijital reklam ajansları 360 derece pazarlamaya inanmaz. Markanın pazarlama hedeflerine ulaşması için en kestirme yolu izler. İyi bir dijital reklam ajansı işletmeler için performans odaklı internet siteleri hazırlar. web tasarımını mobil uyumlu hale getirir. Google AdWords, Facebook, Instagram, YouTube reklamları ve dijital video hazırlama konularında hizmet verir.
Şeffaf Dijital Reklam Ajansı Nedir? 
Şeffaf dijital reklam ajansı Google AdWords, Facebook, ve YouTube gibi reklamlar için ara paneller kullanarak kendi ajans hizmet bedelini gizlemez. Açık bir şekilde internet reklam harcamaları ve ajans hizmet bedelini gösterir. Müşterilerine internet reklamlarının performansını kontrol edebileceği hesap erişimlerini sağlar.
Dijital Reklam Nedir?

Dijital reklamcılık dijital olarak sergilenen pazarlama medyasına işaret eder. Dijital reklamcılık teknolojisi internette, akıllı telefonlarda ve elde taşınabilir medya cihazlarında ve hatta otomobiller ve reklam panolarında da mevcuttur. İşletmeler ve ürün üreticileri, bir marka imajı oluşturmak veya korumak ve tüketicilere ürün/hizmet pazarlamak için dijital reklamcılık kullanmaktadır.

Aslında dijital reklamcılık, tüketiciler arasında iyi bir üne sahip değildir. Yapılan son araştırmalara göre tüketicilerin reklamlardan adeta kaçtıkları ortaya çıktı. Araştırma sırasında katılımcıların yarısından çoğunun reklam engelleyicileri kullandıklarını ya da önümüzdeki altı ay içinde bir tane kullanmaya başlayacaklarını planladıkları tespit edildi. Bu da dijital reklamda başarının çaba gerektirdiğini göstermektedir. Yine de dijital reklam hedef kitleye ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

Birçok çevrimdışı pazarlama çabasının aksine, dijital reklam, pazarlamacıların doğru sonuçları gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlar. Bir gazeteye şimdiye kadar bir reklam koyduysanız, aslında o sayfaya kaç kişinin baktığını tahmin etmenin ve reklamınıza dikkat edilip edilmediğini ölçmenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Dijital reklam ile, web sitenizin ana sayfasını ziyaret edenlerin sayısını, ziyaret ettikleri sayfaları, diğer cihazlar arasında hangi cihazdan ve nereden geldiklerini de görebilirsiniz. Bu da inanılmaz bir veri toplama havuzu anlamına gelmektedir. Toplanan verilen hedef kitlenizi tanımanızı sağlayacak ve başarınızı arttıracaktır.

Dijital reklam bir dijital pazarlama ayağıdır. Bu da arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla yapılan reklamlarla ilgilidir. Demek istediğimiz şu ki dijital reklam artık internetin olduğu her yerde ve markalar tarafından kullanılması gereken bir reklam çeşidi. Aksi halde çağın gerisinde kalmak zor olmayacaktır.

Paylaş