WhatsApp Alışveriş Özelliği Başladı

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, en çok kullanıldığı konulardan birisi olan alışveriş tarafında önemli bir adım attı.

WhatsApp en son yeni saklama alanı yönetimi aracıyla öğeleri toplu halde silmeyi ve saklama alanı açmayı oldukça kolaylaştıran altyapıyı kullanıma sunmuştu. Daha sonra ise hatırlarsınız uzun zamandır gündemde olan süreli mesajlar özelliği kullanıma çıkmıştı. Şimdi ise alışveriş butonu geldi. Şirket yakında herkes için açılacak özelliği şu şekilde tanımlıyor: “Kullanıcıların doğrudan bir sohbetin içinden mevcut ürünlere göz atmalarını ve satın alma işlemi yapmalarını sağlayan yöntemleri artırıyoruz. Ayrıca, işletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu entegrasyon olanağı, bu dönemden en çok etkilenen küçük işletmelerin birçoğuna yardımcı olacak.

Bunun için firma sohbet penceresinin üst kısmına, ismin hemen yanında özel bir buton koyuyor. Bu buton ile satılan ürünler hızlıca görülebiliyor ve destekli yerlerde direkt olarak oradan alınabiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı görünüyor. LOG

Bize bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir