instagram Hesabım Kapatıldı Çözümü

Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmak istediğinizde “hesabınız kapatılmıştır” uyarısı almak tam bir kabustur. “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için kapatıldı” veya “Hesabınız başka biri gibi davrandığınız için kapatıldı”, hesabınızın kalıcı olarak devre dışı bırakıldığı ve bunu yapmak için yalnızca bir şansınız olduğu anlamına gelir. Maalesef bu Instagram politikası nedeniyle uygulanıyor ve bazen memnuniyetsizlik oluyor. Hesabınızın kapatılmasının başlıca nedenleri şunlardır: 1- Takipçi Ticareti 2- Otomatik beğeniler 3- Otomatik yorumlar veya video görüntülemeler 4- Birinin kasıtlı olarak hesabınızı “sahte” olarak bildirmesi 5- Instagram kaynaklı teknik hata Böyle bir durum tespit edildiğinde Instagram hesabınızı kapatacaktır. Instagram Hesabını Geri Almak İçin Ne Yapılmalı? Hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki gibi instagram hesabı kapatıldı ekranı çıkar. Karışınıza çıkan ekranlar aşağıdaki gibidir. Yeni kapanma evresine giren hesaplarda bu ekranlar yaklaşık 24 saat sonra çıkmaktadır. Bazı hesaplar kapanmadan önce doğrulama işlemine tabi tutulur ve 24 saat ekranı çıkar. Instagram kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca karşımıza çıkan ekran:

ADIM ADIM INSTAGRAM HESAP AÇMA NASIL YAPILIR?

Burada “itiraz” bölümü bulunur. “Bize bildirin” kısmına tıkladığınızda itiraz formu açılır. İtiraz bölümünü doldurmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:
  • Ad, soyad ve diğer istenen bilgiler doğru girilmeli
  • İtiraz formunda yazdığınız e-mail adresi, kapatılan hesabınızın e-mail adresiyle aynı olmalıdır.
  • Eğer bir işletmeyseniz, işletmenizin kuruluş ve diğer belgelerini mutlaka “ek olarak” gönderin.
İtiraz formunu sadece “1 kez” doldurun. Ard arda “acaba form gitti mi” diye düşünüp tekrar göndermeyin. İnceleme ve geri dönüş süresini uzatabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Kapanır?

Özellikle instagramda yeni vârolan hesaplar hızlı büyümek için acele ederler. Yeni hesapların en çok başvurduğu yöntemler ise listede. Eğer bu taktiklerle yola kilk andan başlarsanız hesabınız kapatılır. Instagram algoritmaları artık çok daha güçlü ve herşeyi tespit edebiliyor. Yeni bir hesap için yapılmaması gerekenler:
  • takipçi satın almak,
  • beğeni sayısını organik olmayan şekilde arttırmak,
  • alakasız etiketler kullanmak,
  • çok fazla kişiye takip isteği göndermek

Instagram Hesap Açma Taktikler ve Öneriler

İnternette “instagram hesabınızı açıyoruz” başlığı adı altında ücret isteyenlere öncelikle net olarak güven sağlamadan işlem vermeyiniz, güvenilir firmalar ile çalışın.  Hesabın açılması için “tek geçerli yöntem” itiraz formu değil artık. Form ile çözemediğiniz durumlarda mutlaka uzmanlarımızdan ücretli destek alınız. Yeni bir hesapsanız hesabınızın kapatılmasına çok da üzülmeyin ve hemen başka bir hesapla yola koyulun. Bu durumda “itibarlı bir instagram hesabı” satın almanızı öneririm. Söz konusu hesabın ismini değiştirerek kullanmaya devam edin. Önemli olan organik bir miktar takipçisi olması. Özlelikle taklit nedeniyle kapatılan bir Instagram hesabınız varsa ve siz yine buna benzer ikinci bir Instagram hesabı açarsanız, otomatik olarak kapanma ihtimali yüksektir, bunu da belirtmiş olalım. Koşulları ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılan instagram hesabını açmak için bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını dikkatlice okuyarak uygulayabilirsiniz. 1.form doldurma şekli ve itiraz sürecini kendi Instagram uygulamanız üzerinden giriş yapıp karşınıza çıkan “daha fazla bilgi al” butonuna tıklayarak gerçekleştirin. ***2.form doldurma şekli ve itiraz şekli: https://help.instagram.com/contact/396169787183059 adresinden yapılmaktadır ama Instagram hesabınız üzerinden giriş yapıp formu zaten doldurduysanız bu adrese girmeyin şimdilik. *** ***3.form doldurma şekli ve itiraz şekli: https://help.instagram.com/contact/606967319425038 *** ***4.form doldurma şekli ve itiraz şekli: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 Bu form işletme hesabına yani ürün satışı gibi Instagram hesaplarına sahip olanlar için idealdir. Eğer işletme değilseniz formu açtıktan sonra “hayır” sekmesine basarak devam ediniz. ***Farklı bir yöntem olarak Iphone kullanıcıları instagram++ programını indirir. Ardından sideload .cc sitesinden instagram++ uygulamasını indirir ve devam eden adımları uygular. Buradan indirilen uygulama ile bazı kişilerin hesaplarına erişebildiği görülmüştür. Son çare denenmelidir.** Not: Lütfen formları 1 kez gönderin, iletildi ise zaten gidiyor. Defalarca göndererek spam tespit sistemine takılmayınız.
Bize bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir